تا بحال داخل اتاقی راه رفته اید که بلافاصله احساس لرزش کنید؟ امروز به دنبال راهی برای حل این موضوع و در نتیجه ایجاد یک فضای آرام می باشد. خبرهای خوب!!! شما لازم نیست جهت رسیدن به فضای مطلوب حساب بانکی خود را خالی کنید .
با اینکه هیچ گونه قانونی برای ایجاد فضای آرام نمیباشد ولی با استفاده از برخی ویژگی ها میتوانید حس فضا را تغییر دهید و آنرا به فضایی با خصوصیات مد نظرات تطبیق دهید.


در نظر داشته باشید که هر فرد در فضا ممکن است احساسی متفاوت ار دیگری را تجربه کند برای مثال ممکن است فردی در یک اتاق به سبک مینیمال حس رشد و شکوفایی پیدا کند و فردی دیگری در همان زمان و همانجا در اتاق حس بودن در اتاقی خالی و بدون تزیینات را تجربه کند.
در ایجاد فضا مطابق میلتان اولین گام شناختن سبک مورد علاقه خودتان می باشد.

فضایی برای تنفس:
بیایید با تاثیر از یک اتاق منظم کار را شروع کنیم . ممکن است شما زمان زیادی را در اتاقتان سپری کنید در این حالت شما به فضایی آرامش بخش جهت تفکر نیاز دارید این در صورتی است که بیشتر افراد چنین حسی را در فضای تمیز و منظم بدست می آورند.
برای رسیدن به آرامش و احساس وسعت شما نیاز به یک فضای مینیمالیست دارید. همان گونه که در اتاق نشیمن تصویر پایین مشاهده میکنید فضا با وسایل شخصی نا مرتب پر شده است در عین حال هیچ چیز به هم ریخته نیست. استفاده از میزهای جدولی قهوه خوری شیشه ایی و مبلمان و دیوار های روشن توانسته حس نظم و آرامش فضا را حفظ کند.


اطلاعات تسکین دهنده:
ممکن است در فضایی که هستید اشیا با ایجاد حسی در شما باعث تسکین و ارامش خاطر شوند. برای مثال در اتاق خوابی که تصویر آن قرار داده شده است یک تابلو هنری بر روی دیوار سفید بسیار شاخص شده است.
به فضا آشپزخانه زیر توجه کنید که فضایی کاملا مینیمال است و از رنگ سفید در این فضا اسنفاده شده است. گلدان با طراوت استفاده شده در این مکان بسیار شاخص به نظر میرسد و آشپزخانه را به فضایی شاد و آرامش بخش تبدیل کرده است.
چه چیز شمارا آرام میکند؟ یک پیاده روی طولانی در طبیعت؟ به تصویر زیر دقت کنید استفاده از حوله های سفید و منظم و گل های سبز با طروات ارتباط ما را با طبیعت بر قرار می کند و چنین ارتباط کوچکی باعث آرامش و تغذیه روح میشود.
این مطلب ادامه دارد...


منبع :/www.decoist.com/