بازسازی

در طی تحقیقاتی که شرکت آرانو در زمینه طراحی داخلی خانه ها داشته است به این نمونه طراحی در  سایت معماری و معماری داخلی www.archdaily.com  برخورده است که آن را توسط گروه تحقیقات آرانو ترجمه کرده و در اختیار شما عزیزان قرار داده است .

طراحی خانه ای در شاتین هنگ کنک توسط طراحان داخلی میلیمتر

شرایط آب و هوایی کشور هنگ کنک گرم و مرطوب می باشد و با توجه به این آب و هوا طراح این خانه به شرح زیر به طراحی این خانه پرداخته است.

این طراحی یک بازسازی پایدار را به ساختار موجود خانه ی قدیمی چهل ساله داد.و آن را به یک منزل راحت و مدرن تبدیل کرد.طراح با موفقیت خانه ی دوطبقه را به یک گاراژ ،یک نشیمن ، یک ناهار خوری ، یک باغچه ، دو اتاق مهمان ، دو حمام مهمان ، یک اتاق کمکی ، یک اتاق خواب مستر همراه با یک کمد لباس وسیع که می توان در آن وارد شد و یک اتاق مطالعه تقسیم کرد.

دیوارهای بیرونی خانه بر روی دیوارهای قدیمی خانه ساخته شد و ساختار ساختمان به همان صورت اصلی باقی ماند.این کار نه تنها در هزینه دوباره ساختن صرفه جویی کرد ، بلکه ازاتلاف محیط زیست نیز جلوگیری کرد.

4

 

در این خانه ، نورهای  LED در پارکینگ حس حرکت در زمان را به شخض می دهد.

 19

طراح با کاشتن یک درخت کوچک افرا در وسط خانه طبیعت را به داخل خانه آورده است.

 

6

 

سقف باز بالای درخت افرا نور خورشید را برای آن تامین می کند و هم چنین نور طبیعی را از بین پارتیشن های شیشه ای اتاق مطالعه به داخل می آورد.

 18

در طول طراحی تکنولوژی این گونه به حفظ محیط زیست کمک کرد:حس گر های حرکتی در دروازه های گاراژ و نورهای اتاق ها استفاده شده و همه ی چراغ های خانه به صورت اتوماتیک زمانی که کسی حضور نداشته باشد خاموش می شوند.که در برخی از پروژه های شرکت آرانو از این سیستم هوشمند بهره برده اند.

 

در این خانه پانل های آلومینیومی نصب شده از ورود حرارت خورشید به داخل جلوگیری کرده بنابراین استفاده از دستگاه تهویه هوا را کاهش داد.پانل های خورشیدی بزرگی بر روی بام نصب شده تا یک منبع انژی طبیعی را برای حرارت دهی به آب و روشنایی و باطری های پشتیبانی ایجاد کند.

1

 

نتایج :

تبدیل یک خانه ی قدیمی به یک خانه شهری و باقی ماندن ساختمان اصلی بدون هزینه تغییر اسکلت بندی ساختمان.اکنون دوستداری محیط زیست در جامعه رایج شده است.ایجاد پایداری در خانه ها یک سبک زندگی جدید برای نسل جدید می باشد.این طراحی متعهد شده است تا با توجه به احتیاجات رو به رو رشد جامعه در این مورد محدودیت های بین فضای بیرون و داخل را بشکند و یک سبک زندگی دوستدار محیط زیست وآگاهانه را ترویج دهد.

12

 

 

 

14

 

 

 

15

16

 

 

 

منبع : سایت معماری و معماری داخلی www.archdaily.com