مراحل و هزینه های بازسازی یک خانه فرسوده

 

اگر در خانه ای زندگی میکنید که قدیمی است یا فضای آن برایتان یکنواخت شده و قصد بازسازی یا نوسازی آن را دارید ولی از روند و هزینه های انجام کار آن مطلع نیستید >این مطلب را با دقت تمام بخوانید< چون این تنها مطلبی است که به طور شفاف در آن از مراحل انجام بازسازی شرکت طراحی معماری داخلی آرانو گفته شده :
•عزمتان را جزم کنید.

1-خواسته های خودتان از خانه ی جدیدتان را لیست کنید.
هر چیزی که دوست دارید خانه ی جدیدتان داشته باد ، حتی کوچکترین و ریزترین جزییات مثلا دستگیره های درب کابینت و یا قرنیزها ی دیوارها و... را روی کاغذ برای خودتان بنویسید تا یک نمای کلی از کارهایی که میخواهید روی خانه اعمال شود به دست بیاورید. این لیست آرزوهای خانه تان است و میتوانید آن را روی یخچال بچسبانید تا دیگر اعضای خانواده آن را ببینند و تغییر دلخواهشان را زیرش بنویسند ، خانه تان به شما میگوید که چه چیزی در آن باید تغییر کند، به آن گوش بدهید.

  

 

2-تحقیق کنید و عکس ببینید
لیست آرزوهای خانه تان را بردارید و مواردی که مهم هستند را در اینترنت جستجو کنید ، نمونه ببینید و مورد دلخواهتان را که مناسب خانه است انتخاب کنید.

 

3-مشاوره با یک دفتر معماری
اگر از آن دسته هستید که دوست دارید خودتان خانه تان را با دست خودتان بسازید ( و البته راه کارش را هم بلد هستید) قبل از شروع هر چقدر دلتان میخواهد بخوابید ،به اندازه زیاد از کارتان مرخصی بگیرید و آستین ها را بالا بزنید و شروع به کار کنید چون که این پروسه ی زمان بر و بسیار پر کاری است و یا میتوانید به یک متخصص مراجعه کنید ، با یک دفتر معماری مشورت کنید ( مانند دفتر معماری داخلی آرانو ) و لیست آرزوهای خانه و عکس های منتخب و خانه خودتان را به آنها نشان بدهید.آنها طرح های پیشنهادی خود را به شما نشان میدهند و اگر دوست داشتید بین شما و دفتر معماری قراردادی بسته میشود. از اینجا به بعد کار سنگین با آنهاست. راحت بنشینید و لیوانی چایی بنوشید ، با آنها تماس بگیرید و از مراحل کار با خبرشوید.

       فرم آرانو برای شناخت بین دفتر و مشتری    فرم آرانو برای شناخت بین دفتر و مشتری


ما در دفتر معماری آرانو فرمی را به شما میدهیم که اطلاعاتی از روحیات و خواسته ها و پیشنهادات تمام اعضای خانواده در آن مینویسید ، این فرم ها مرجعی برای ما میشوند تا در مراحل کار از سلیقه و روحیات شما در کارها استفاده کنیم.
اصلا نگران بودجه خودتون نباشید ، تا زمانی که شرکت معماری آرانو را انتخاب کنید شما با هر مقدار پولی که در نظر دارید میتوانید خانه ی رویایی خودتان را داشته باشید. هیچ نگران بودجه ی خودتون نباشید حتما لازم نیست که تمام خانه بازسازی شود ، میتوانید با بودجه ی فعلی خود اتاق خواب ، آشپزخانه یا سرویس و ورودی ، بالکن ، حیاط ، حمام ؛ کابینت ها، هر فضایی هرچند کوچک را که به نظرات تغییر میخواهد را به صورت جدا بازسازی کنید. سپس زمانی دیگر به سراغ سایر فضاها بروید. انتخاب شرکت معماری آرانو این مزیت را دارد که پا به پای شما و همراه با بودجه ی مورد نظر شما بهترین طرح ها را ارائه میدهند.

+ برآورد قیمت ها : حدود 18% هزینه مدیریت پروژه

 

 

4-تخریب مهندسی و اصولی
بعد از عقد قرارداد و محاسبات مالی و زمانی آن ( بسته به مقدار نوسازی یا دکوراسیون و لوازم و تجهیزات دارد) خانه از شما تحویل گرفته میشود و عملیات بازسازی شروع میشود. در دفتر معماری آرانو ابتدا مهندسان ما بنا را از لحاظ سازه ای بررسی کرده و از بهترین راه های تخریب و ایمن سازی استفاده میکنند. نخاله های ساختمانی و لوازم پوسیده به بیرون ساختمان برده میشوند ، ما در این مرحله اسایش همسایگان شما را هم در نظر میگیریم.

+ برآورد قیمت ها : حداقل 300 هزار تومان به ازای هر متر تخریب و حدود 2% هزینه ی حمل و نقل کل پروژه در نظر گرفته میشود.

 

5-مرحله ساخت
پس از تخریب اگر بنا دارای پوسیدگی و یا کهنگی و ضعف باشد آنها را برطرف میکنیم و اگرتغییر ساختاری نیاز باشد مثلا اگر نیاز است دیوار ، ستون یا کفپوش ، کناف ، دکور دیواری ساخته شود یا به کف خانه پرداخته شود و یا سیستم های گرمایش و سرمایش و .. و پنجره ها تعویض شوند همه را در این مرحله انجام میدهیم.

+ برآورد هززینه ها : تخریب و تعویض سیستم های اب و فاضلاب و ... بسته به مقدار کار و قیمت روز متغیر است

 

6-مرحله تکمیلی
تعویض سیم کشی ، لوله های آب ، فاضلاب ، گاز ، رنگ دیوار و کناف و نصب دکور و درب های سفارشی و نورپردازی و ... را در این مرحله پیش میبریم.

 

-برق کشی :
پیش زمینه برقکشی همه چراغ ها، پریزها، لوازم برقی و کلیدهای برق در این مرحله انجام می شود. سیم کشی های جدید از دیوارها و سقف عبور می کنند، جعبه تقسیم هایی برای چراغ های جدید نصب می شود، تابلو برق ها هم به روز می شوند تا از پس حجم برق سنگین بربیایند (این کار در ساخت و سازهایی انجام می شود که لوازم برقی جدید اضافه می شود). در این مرحله برقکارها کاری می کنند که همه وسایل برقی شما به این تابلوها دسترسی داشته باشند و با استانداردهای ساخت و ساز شهرسازی منطقه هماهنگی داشته باشد.

-لوله کشی :
همانند برق کشی، در مرحله لوله کشی همه لوازم جانبی، اسباب خانه و دیگر لوازم متصل به آب به لوله کشی آب و گاز وصل می شوند. احتمالا لوله ها جابجا شده یا لوله های جدید نصب می شوند، کف حمام نصب و بازرسی می شود، شاید لوله کشی های گاز هم جابجا، بلندتر یا حتی اضافه شوند.

-گرمایشی، دودکش و تهویه هوا :
برعکس ۲ مورد قبلی، این تنها کاری است که تقریبا همه مراحل آن در این بخش بازسازی خانه های قدیمی انجام می شود. راه های جدید دودکش (هواکش حمام یا هود آشپزخانه) مشخص و هواکش های جدید نصب می شوند. شاید دستگاه های تهویه هوا تعویض شوند. دریچه های ورود و خروج هوا به داخل خانه در نقاط مناسب نصب می شوند.

-تاسیسات ساختمان:
انجام کلیه امور عایق کاری و قیرگونی ساختمان سرویس های بهداستی و ایزوگام بام ساختمان ، تعمیر و تعویض لوله کشی سرد و گرم ساختمان، اجرای سیستم گرمایش از کف، اجرای لوله کشی پکیج و موتورخانه، اصلاح سیستم برق رسانی و برق کشی آپارتمان، طراجی و اجرای نورپردازی داخلی خانه، تهیه و نصب آیفون تصویری، دوربین مداربسته و آنتن مرکزی ، دزدگیر و درب ریموت پارکینگ


-تزیینات ساختمان:
طراحی سه بعدی دکوراسیون داخلی-تهیه و نصب انواع پارکت، کفپوش، دیوار کوب، پنل های دکوراتیو، کاغذ دیواری، سنگ آنتیک و آجر-طراحی و اجرای انواع سقف های پیش ساخته، کشسان، کناف، تایل های گچی و پی وی سی، گچ بری و لندنی کاری-طراحی و اجرای کابینت آشپزخانه لترون، تمام ام دی اف، های گلس و ممبران-خدمات نقاشی ساختمان شامل رنگ پلاستیک، اکریلیک، رنگ روغن، بلکا مولتی کالر و کنیتکس ، تهیه و نصب کاشی و سرامیک ، شیرآلات چینی و بهداشتی

+ براورد هزینه ها : حدود قیمت بر حسب متر کناف 40 ،سرامیک کف (با اجرت و چسب 90، رنگ آکرولیک دیوار 15 ، درب اتاق ها 500 ، کابینت ها 700 و برای خانه با مساحت 100متر مربع حدودا 600 هزار تومان هزینه محاسبه میشود.

 

7- مرتب سازی و چیدمان
در این مرحله ی پایانی تمام فضاها به دقت تمیز و از غبار و آلودگی پاک میشوند و اگر چیدمانی لازم باشد انجام میشوند.

+ براورد هزیه ها : متوسط قیمت یک دست مبلمان 000/000/5 تومان میباشد

 

با خواندن این مطلب به طور دقیق به مراحل نوسازی یک خانه آگاهی پیدا کردید. با مراجعه به این قسمت و یا تماس با ما به ساده ترین راه ممکن مسیر نوسازی خانه های خود را با خیال آسوده با ما طی کنید.
طراحان و مجریان دفتر معماری آرانو با بهینه ترین قیمت و با کیفیت ترین مواد طبق سلیقه و نظر شما در کمترین زمان منزل شما را بازسازی میکنند.

آدرس : اصفهان ، خیابان آیینه خانه ، ساختمان آیینه
تلفن 36618907:

                                                                  

 

 نوشته شده توسط دفتر معماری داخلی آرانو 

 

مطالب مرتبط :
چه زمانی به بازسازی ساختمان نیاز داریم؟
انواع بازسازی خانه های مسکونی آپارتمانی و ویلایی به چه صورت است؟